KONST / Litografier / Färglitografi 6205516
*
nr 620 5516
Lennart Roupe
(f. 1918), Sverige
Färglitografi , 2 st, Lennart Roupe (f. 1918), 40x25
Lennart Roupe, svensk målare, tecknare och grafiker född 1918.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 januari 2010
kl 17:27:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/1 17:19:35
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Lennart Roupe
Lennart Roupe, svensk målare, tecknare och grafiker född 1918.
Läs mer om Lennart Roupe
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lennart roupe litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 18:33
*
Lennart Roupe
Lennart Roupe, svensk målare, tecknare och grafiker född 1918.
Läs mer om Lennart Roupe
nr 620 5516
Lennart Roupe
(f. 1918), Sverige
Färglitografi , 2 st, Lennart Roupe (f. 1918), 40x25
Lennart Roupe, svensk målare, tecknare och grafiker född 1918.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 januari 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/1 17:19:35 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Lennart Roupe
Lennart Roupe, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född 1918.Läs mer om Lennart Roupe
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lennart roupe litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 18:33



